Marţi, 20 noiembrie, de la ora 18.00, cunoscutul om de televiziune îi invită pe studenţi la o discuţie antrenantă.
Virgil Ianţu şi “Câştigă România!” continuă seria întâlnirilor cu tinerii pasionaţi de concursurile de cultură generală din marile centre universitare. Într-un moment de sărbătoare, când se aniversează Centenarul Marii Uniri, dar şi 200 de ani de când Gheorghe Lazăr a pus bazele primei Şcoli tehnice superioare cu predare în limba română, gazda “Câştigă România!” îi va cunoaşte pe studenţii Universităţii Politehnica din Bucureşti, pasionaţi de istoria, cultura şi frumuseţile României .
Astfel, marţi, 20 noiembrie, de la ora 18.00, cunoscutul om de televiziune îi va avea invitaţi pe studenţii Universităţii Politehnica din Bucureşti la o discuţie antrenantă despre carieră în mass-media, cât şi despre culisele singurului concurs de cultură generală pe teme legate exclusiv de țara noastră. Nu vor lipsi nici premiile, care pot fi câştigate pe loc.
Întâlnirile cu studenţii mă bucură enorm şi mă încarcă cu energie şi dorinta de a merge mai departe. Fie că sunt copii, adolescenţi sau tineri ştiu că sunt un bulgăre de pasiune, ambiţie şi speranţă, dar adesea blocaţi de desnădejede. Este prima întâlnire cu Politehnica Bucuresti şi mă aştept la un dialog despre acţiuni civice, perspective şi succes. Mă aştept totodată şi la o multitudine de întrebări, la care am un singur raspuns. Câştigi tu! Câştigă, România!” a declarat Virgil Ianţu, gazda emisiunii Câştigă România!