Universitatea Politehnica București inițiază un proiect de cercetare colaborativă referitor la realizarea unei Neuroproteze de antebrat echipata cu piele artificiala si feedback senzorial.
Proiectul va fi depus în cadrul competitiei The EEA Grants CALL FOR PROPOSALS 2018 – Collaborative Research Projects, cu termen de depunere 01.10.2018. În vederea depunerii și implementării proiectului Universitatea Politehnică București solicită întreprinderilor interesate să devină parteneri în proiect transmiterea unei scrisori de interes împreună cu dosarul de participare (conf documentatiei anexate) până cel târziu în data de 09.08.2018 către Universitatea Politehnica din București, la adresa de email octavdontu@gmail.com, sau la registratura UPB, din str. Splaiul Independentei, nr 313, sector 6, Bucuresti, pentru prof Octavian Dontu, Facultatea de Inginerie Mecanica si Mecatronica.
Mai multe detalii gasiti AICI