Universitatea Politehnica București este implicata intr-un proiect de cercetare colaborativă în domeniul neuro-protezelor cu piele artificiala si feedback senzorial. Proiectul este în cadrul EEA NORWAY Grants CALL FOR PROPOSALS 2018 – Collaborative Research Projects.
În vederea implementării proiectului, Universitatea Politehnică București in calitate de C.O. solicită firmelor interesate să devină parteneri în proiect, transmiterea unei scrisori de interes până cel târziu în data de 24.09.2018 către Universitatea Politehnica din București, la adresa de email octavdontu@gmail.com.
Scrisoarea de interes va trebui să conțină:

• Justificarea interesului companiei în proiect
  • Experiența în proiecte similare
  • Contribuția potențială în activitățile proiectului:
  • Experimentarea funcțională a structurii mecanice, echipată cu piele artificială;
  • Testare funcțională și optimizare a neuro-protezei și a sistemului de control feedback;
  • Suport la montarea neuro-protezei pe pacient și conectarea acesteia la sistemul acestuia;
  • Evaluarea și optimizarea parametrilor electrici necesarI neuro-protezei.

Pentru informații suplimentare vă rugăm să ne contactați la adresa de email –  octavdontu@gmail.com.